Lige petice

City lako do nove pobjede i povratka na prvo mjesto

MANCHESTER CITY lako se obračunao s Leedsom na gostovanju u 35. kolu Premier lige. Završilo je 4:0 te je momčad Pepa Guardiole tako vratila prvo mjesto koje joj je ranije u subotu oteo Liverpool. City ima bod više od svog konkurenta, a oba će kluba do kraja prvenstva odigrati četiri utakmice.

City je poveo pogotkom glavom Rodrija u 13. minuti poslije ubačaja Phila Fodena iz slobodnog udarca. Na 2:0 povisio je Nathan Ake u 54. minuti nakon što mu je Dias spustio ubačaj iz kornera. Za 3:0 je zabio Gabriel Jesus zahvaljujući novoj asistenciji Fodena, a konačnih 4:0 postavio je Fernandinho udarcem s nešto više od 20 metara.

Pobjedom Burnleyja nad Watfordom i ovim porazom Leeds je potonuo na 17. mjesto Premier lige s 34 boda, koliko ima i 16. Burnley. Everton je iza njih s pet bodova manje, ali i dvije utakmice manje te će, kako stvari stoje, jedna od ove tri ekipe ispasti u Championship.