Lige petice

CITY - UNITED 0:2 United ne odustaje od utrke za naslov

Foto; Laurence Griffiths/EPA

DERBI Manchestera u 27. kolu Premier lige završio je trijumfom gostujućeg Uniteda nad Cityjem 0:2 golovima Bruna Fernandesa i Luke Shawa. Solskjaerova momčad prekinula je niz od 21 uzastopne pobjede Guardioline ekipe i nanijela joj prvi poraz još od 21. studenog i devetog kola Premier lige, kada je bolji bio Tottenham.

Susret nije mogao početi gore za City. Već u prvoj minuti Gabriel Jesus srušio je Anthonyja Martiala u svom šesnaestercu i skrivio kazneni udarac. Sigurno ga je realizirao Bruno Fernandes za svoj 16. ovosezonski pogodak u Premier ligi. City je do kraja poluvremena napadao, ali nije uspio postići gol.

United je odlično otvorio i drugo poluvrijeme te je u 50. minuti povećao vodstvo na 0:2. Luke Shaw je povukao loptu s centra i kombinirao s Rashfordom koji mu je vratio loptu, a lijevi bek je precizno pogodio Edersonov gol. Ostatak poluvremena bio je repriza prvog dijela, City je nastavio napadati, ali bezuspješno pa je tako mančesterski derbi pripao Unitedu.

Manchester United ovom se pobjedom vratio na drugo mjesto i približio Cityju na 11 bodova razlike.