Derbi Šibenika i Zrinskog u zadnjem kolu vjerojatno će odlučiti tko ulazi u SHNL

NOGOMETAŠI Zrinskog Osječko 1664, vodećeg sastava SuperSport 1. nogometne lige, ostvarili su desetu ligašku pobjedu u nizu, u predzadnjem, 32. kolu pobijedili su u gostima Vukovar 1991 s 1:2. Momčad iz Jurjevca gubila je 1:0 do 79. minute, a onda je uslijedila dramatična završnica s dva penala. Robin Gonzalez zabio je za Vukovar, a za Zrinski su pogađali Dominik Dogan iz penala i Domagoj Jelavić. Golman Zrinskog Marin Stanić obranio je penal Torlesu Knöllu u 87 .minuti pri rezultatu 1:2.

Na ljestvici vodi Zrinski s 81 bodom. Drugi Šibenik ima 76, ali ako Šibenčani svladaju Dubravu Tim Kabel u subotu na domaćem terenu ponovno mogu stići na dva boda zaostatka. U tom slučaju o prvaku i putniku u HNL odlučivat će utakmica posljednjeg kola, idućeg vikenda. Tada na osječkom Gradskom vrtu igraju Zrinski i Šibenik. Utakmica će biti u nedjelju, 2. lipnja, u 17:30.