Lige petice

FIORENTINA - JUVENTUS 1:1 Blijedi Juve opet kiksao. Jović promašio penal za domaće

UTAKMICA petog kola Serie A između Fiorentine i Juventusa završila je 1:1. Juve je vodio, Fiorentina izjednačila pa onda i promašila penal za vodstvo. I jednoj i drugoj momčadi bio je to čak treći remi u dosadašnjem tijeku prvenstva, ali Juventus ipak ima tri boda više od današnjeg protivnika.

Gostujuća momčad povela je u devetoj minuti. Juan Cuadrado ubacio je s desne strane, Filip Kostić je šutirao iz voleja, a pred golom se pojavio Arkadiusz Milik i preusmjerio loptu u mrežu. Milik je danas u vrhu napada zamijenio Dušana Vlahovića, koji je ogled protiv svoje bivše momčadi odgledao s klupe.

Fiorentina je izjednačila deset minuta kasnije. Cristian Kouame zabio je iz brze kontre na dodavanje Riccarda Sottila. U 44. minuti domaći su mogli i povesti, ali Luka Jović je propustio iskoristiti kazneni udarac. Pogodio je vratnicu. Fiorentina je u drugom dijelu bila puna bolja momčad, imala je 67% posjeda lopte, a Juve nije uputio nijedan udarac, no rezultat se nije mijenjao.