Hrvatska tenisačica bila pred porazom pa ipak izborila drugo kolo Roland Garrosa

HRVATSKA tenisačica Jana Fett (27) pobijedila je Španjolku Jessicu Bouzas Maneiro (21) sa 6:2, 3:6, 7:5 nakon 130 minuta i plasirala se u drugo kolo Roland Garrosa. Fett, 126. igračica svijeta, u glavni turnir probila se kao "sretna gubitnica" jer je poražena u zadnjem kolu kvalifikacija, ali je po renkingu ipak ušla među 128 najboljih.

Dočekala ju je 86. igračica svijeta, koja je nakon gubitka prvoga seta i 3:3 u drugom dominirala i bila blizu pobjedi, pogotovo nakon vodstva 4:1 u trećem setu. No, tada je uslijedio pljusak i jednosatni prekid.

Fett je dobila dva gema po povratku na teren, no Maneiro je ipak kod 5:3 servirala za meč. Fett se spasila, dobila preostala tri gema i ušla u drugo kolo pariškog Grand Slama, u kojem će igrati protiv 42. igračica svijeta, Čehinje Marije Bouzkove.