LIGA NACIJA

ISLAND - ENGLESKA 0:1 Gosti zabili penal u 90. minuti, Islanđani ga promašili u 93.

ENGLESKA je u 1. kolu Lige nacija (Liga A, skupina 2) pobijedila Island 1:0 u gostima golom Raheema Sterlinga iz penala u 90. minuti.

Ništa se u Reykjaviku nije događalo do 90. minute, a jedina situacija vrijedna izdvajanja bio je drugi žuti karton Kylea Walkera koji je u 71. minuti svoju momčad ostavio s desetoricom.

Engleska je do tada bila bolja, ali Southgateova momčad nije stvorila praktički nijednu polupriliku, a Islanđani nisu uspjeli zapucati u okvir gola. Engleska je do pobjede došla nakon kornera u 90. minuti. Lopta se odbila na noge Sterlingu koji tuče prema golu, Ingason se baca u blok, ali rukama zaustavlja udarac i srpski sudac Jovanović dosudio je penal, a Ingasonu pokazao također drugi žuti karton.

Raheem Sterling je majstorski realizirao penal, no Island je u sljedećem napadu imao veliku priliku za izjednačenje. Holmbert Aron Fridjonsson, koji je u igru ušao nakon što je Sterling zabio, sjurio se prema golu, a na ulasku u šesnaesterac neoprezno ga je sapleo Joe Gomez.

Bjarnason je imao šansu osigurati Islandu bod, ali je iz penala pucao preko gola.