SERIE A

Juventus slomio Napoli u izravnom duelu za Ligu prvaka. Pogledajte sjajne golove

JUVENTUS je pobijedio Napoli 2:1 u zaostaloj utakmici trećeg kola Serie A.

Za talijanskog prvaka zabio je Cristiano Ronaldo u 13. minuti poslije sjajne asistencije Federica Chiese s desne strane. Chiesa se driblinzima probio i centrirao, a Ronaldo dočekao loptu na petercu i poentirao za vodstvo. Gol pogledajte ovdje.

Napoli je u drugom poluvremenu nekoliko puta opasno zaprijetio, no Gianluigi Buffon obranama je spašavao vodstvo.

Pobjedu Juventusu je potvrdio povratnik Paulo Dybala. Argentinac je u 73. minuti majstorski pogodio lijevom nogom s 15 metara u donji desni kut Alexa Mereta. Gol pogledajte ovdje.

Prošlosezonski MVP vratio se nakon tri mjeseca izbivanja zbog ozljede koljena.

U 89. minuti Giorgio Chiellini srušio je Victora Osimhena, a sudac Mariani dosudio je penal za goste. Lorenzo Insigne bio je siguran realizator za 2:1. Gol pogledajte ovdje.

Ovom pobjedom Andrea Pirlo kupio je nešto mira na klupi Juventusa koji je zadržao poziciju koja vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Juventus u nedjelju dočekuje Genou, a Napoli isti dan gostuje kod Sampdorije.