KANADA IZJEDNAČILA 1:1 Čilićeva zamjena glatko poražena od tinejdžera

NAKON što je Borna Ćorić za dva sata i 20 minuta pobijedio Vaseka Pospisila te donio vodstvo hrvatskoj Davis Cup reprezentaciji protiv Kanade, 18-godišnji Denis Shapovalov je za sat i 50 minuta svladao Viktora Galovića sa 6-4, 6-4, 6-2 i izjednačio rezultat na 1-1 u dvoboju 1. kola Svjetske skupine, koji se odigrava u osječkoj dvorani Gradski vrt.

Galovićev Davis Cup debi pred domaćim navijačima nije ispao onako kako je 27-godišnji tenisač rođen u Novoj Gradišci zamišljao, a najveći razlog za to su neiskorištene 'break' prilike u prvom i drugom setu. U prvom je propustio tri, a u drugom dvije pa su Shapovalovu za osvajanje prve dvije dionice bila dovoljna dva 'breaka'.

Najbolji kanadski tenisač u Osijeku prvi je 'break' napravio odmah na početku dvoboja, a u drugom setu je oduzeo servis Galoviću za vodstvo 5-4.

Naš je tenisač poveo 2-1 u trećem setu, ali je Shapovalov nizom od pet gemova priveo meč kraju i opravdao status prvog igrača svoje reprezentacije.

Na taj način će pobjednik dvoboja biti odlučen tek u nedjelju, a koja će reprezentacija u posljednji dan ući s prednošću ovisiti će o ishodu subotnjeg dvoboja parova. Za Kanadu će igrati 45-godišnji Daniel Nestor i 27-godišnji Vasek Pospisil, dok su za Hrvatsku prijavljeni Ivan Dodig i Frankoo Škugor, ali je vrlo vjerojatno da će Škugora zamijeniti Marin Čilić koji je u petak bio samo u ulozi navijača.

Subotnji dvoboj parova u osječkoj dvorani Gradski vrt započinje u 14 sati, a izbornici do sat vremena prije početka meča mogu promijeniti igrače koje su nominirali u četvrtak na ždrijebu.

V. Galović - D. Shapovalov 4:6, 4:6, 2:6

TREĆI SET:

2:6 POBJEDA SHAPOVALOVA!

2:5
Galović je ponovno izgubio svoj servis i dao priliku Kanađaninu za pobjedu.

2:4
Shapovalov je bio uspješan i na svom servisu, zasluženo vodi s 2:4.

2:3 BREAK!
Kanađanin je blizu pobjede!

2:2
Isti ritam i u sljedeća dva gema...

1:1
Oba tenisača drže svoj servis na početku trećeg seta.

1:0
Viktor osvaja prvi gem na svom servisu u trećem setu.

DRUGI SET:

4:6 SET!
Kanađanin osvaja drugi set. Vodi protiv hrvatskog tenisača s 2:0 u setovima (4:6, 4:6)

4:5 BREAK!
Veliki pritisak Shapovalova za vrijeme servisa našeg reprezentativca donio je Kanađaninu break prednosti.

4:4
Nema toliko prilika za break na obje strane, Denis dolazi do izjednačenja.

4:3
Puno bolja igra Galovića u drugom setu, hrvatski tenisač vodi 4:3.

3:3
Kanađanin uzvraća. Obojica igraju bolje u drugom setu, kvaliteta tenisa se definitivno podigla na veću razinu.

3:2 Definitivno najbolji gem Viktora u cijelom meču, sjajno je servirao za 3:2.

2:2 Galović nije uspio iskoristiti dvije break lopte, Kanađanin je  uspio osvojiti gem na svom servisu.

2:1
Ponovno mali problemi za Galovića, no siguran je bio na servisu.

1:1
Gost ne popušta, siguran je na svom servisu.

1:0
Izvukao se Viktor na svom servisu, Kanađanin je imao četiri break prilike, ali Galović je uspio osvojiti prvi gem u drugom setu.

PRVI SET 4:6:

4:6 SET! Shapovalov je uspio iskoristiti nešto lošiji ulazak Viktora u prvi set, napravio je u prvom gemu brejk prednosti te osvaja prvi set.

4:5
Galović je uz puno muke ipak smanjio na 4:5, Kanađanin ima servis za osvajanje seta.

3:5
Shapovalov je ponovno odlično servirao te došao nadomak osvajanja prvo seta.

3:4
Viktor je sve bolji na servisu, osvaja gem za smanjenje zaostatka.

2:4
Kanađanin odlično servira te je otišao na 2:4.

2:3
Galović je bez problema uspio smanjiti zaostakak

1:3 Iako je Galović imao tri break lopte Shapovalov je krenuo igrati bolje i došao do 1:3.

1:2 Galović uz poteškoće na servisu osvaja svoj prvi gem.

0:2 Loš start Galovića, gubi servis u prvom gemu, a Shapovalov potvrđuje break za 2:0.