Kapetan Rakitić asistirao za sva tri Barcina gola u samo 45 minuta

BARCELONA je u uzvratnoj utakmici šesnaestine finala Kupa kralja pobijedila Leonesu 4:1 i plasirala se u osminu finala.

Barca je prvu utakmicu u gostima dobila 1:0 pa je drugu odigrala u kombiniranom sastavu. Messi nije bio ni na klupi, a kapetansku traku je prvi put nosio Ivan Rakitić koji je prvo poluvrijeme odigrao - kapetanski.

Prvo je u 18. minuti lijepo odložio loptu Muniru El Haddadiju koji je iz okreta još ljepše pogodio za 1:0. Osam minuta kasnije je dodao Denisu Suarezu, a ovaj sjajnim udarcem s 20 metara pogodio sami kut. Konačno, u 43. minuti Rakitić je majstorski nabacio Malcomu, a Brazilac lijepim udarcem glavom zabio za 3:0. Rakitić je na poluvremenu ostao u svlačionici, a zamijenio ga je Sergio Busquets.

Počasni gol za goste zabio je Sene u 54. minuti, a konačnih 4:1 postavio je Denis Suarez u 70. minuti utakmice.

U ranije odigranim susretima Atletico je pobijedio Sant Andreu 4:0. Jedan gol zabio je i Nikola Kalinić. Girona je u ludoj završnici okrenula protiv Alavesa 2:1 te se s ukupnih 4:3 plasirala u osminu finala.

Sevilla je nakon "nule" u prvoj pobijedila Villanovense 1:0 u drugoj utakmici, a strašni Villarreal utrpao je Almeriji osam komada nakon 3:3 u prvoj utakmici.