LIGA NACIJA

Liga nacija: Talijani srušili Nizozemce u Amsterdamu, Haland briljirao za Norvešku

Talijani slave pobjednički pogodak na Johan Cruijff Areni u Amsterdamu Foto: EPA

ITALIJA je stigla do prve pobjede u Ligi nacija (liga A, skupina 1).

Talijani su u Amsterdamu s minimalnih 1:0 pobijedili Nizozemce. Pogodak vrijedan sva tri boda zabio je Interov veznjak Nicolo Barella u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Talijanima je ovo 16. utakmica zaredom bez poraza, a u Amsterdamu još nisu izgubili u sedam odigranih susreta (tri pobjede i četiri remija).

BiH povela pa izgubila

U drugoj utakmici te skupine Poljaci su na Bilinom Polju u Zenici svladali BiH 2:1.

Domaćin je poveo golom veznjaka Kasimpaše Harisa Hajradinovića iz penala u 24. minuti. Izjednačio je stoper Beneventa Kamil Glik krajem prvog dijela, a pobjedu gostima donio je napadač Bilićevog WBA Kamil Grosicki u 67. minuti.

Nakon dva kola Talijani su prvi s četiri boda, Nizozemci i Poljaci imaju po tri, dok je BiH na začelju s jednim bodom.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Haland trpa i za reprezentaciju

Od ostalih večerašnjih utakmica iz lige B vrijedi izdvojiti uvjerljivu gostujuću pobjedu Norveške u Sjevernoj Irskoj u skupini 1. Bilo je 5:1 uz dva pogotka Borussijinog stroja za golove Erlinga Halanda.

Rumunji su u istoj skupini s 3:2 pobijedili Austrijance u Klagenfurtu.

U skupini 2 Škoti su odnijeli sva tri boda iz Češke, dok su Izrael i Slovačka remizirali 1:1.