Malaga prvi put u 2011. slavila na domaćem terenu

U POSLJEDNJEM ogledu 25. kola španjolske Primere, u pravom derbiju začelja, nogometaši Malage su kao domaćini pobijedili Almeriju 3:1.

Time je Malaga napustila dno ljestvice i prepustila ga baš Almeriji. Ujedno, Malaga je došla do tek treće domaće pobjede ove sezone u prvenstvu, a pobijedili su po prvi put kao domaćini nakon 5. prosinca 2010. godine (!) kada su na svom terenu svladali Racing Santander.

I ovom se prilikom činilo da neće do tri boda budući da je Almerija vodila od 9. minute pogotkom Feghoulija. Domaćin je izjednačio u 53. preko Maresce, a neodlučen rezultat je bio aktualan sve do 79. minute.

Dvije minute prije toga je pocrvenio Ulloa iz Almerije (dva žuta kartona), a igrača više je Malaga iskoristila u vidu još dva pogotka - Rondon je bio precizan u 79., a Lopez u 90. minuti. Inače, Almerija je završila ogled s devet igrača jer je prije vremena put svlačionice krenuo i Rodriguez u 89. minuti (također dva žuta kartona).