Marion Jones nije se kvalificirala za utrku na 100 metara na OI

OLIMPIJSKA prvakinja Marion Jones nije se uspjela kvalificirati za utrku na 100 metara na Olimpijskim igrama u Ateni nakon što je u subotu bila tek peta na američkom izlučnom natjecanju u Sacramentu.

Jones, koja je na Igrama u Sydneyu osvojila pet medalja, tri zlatne i dvije brončane, neće trčati stotinu metara u Ateni jer se samo tri prve trkačice automatski kvalificiraju za američki tim na Olimpijadi.

Na subotnjoj utrci pobijedila je LaTasha Colander s rezultatom od 10,97 sekundi, druga je bila svjetska prvakinja Torri Edwards, treća Lauryn Williams, dok je Jones s 11,14 sekundi zauzela tek peto mjesto.

Najpoznatija svjetska atletičarka nada se da će se ipak uspjeti kvalificirati za Olimpijadu na 200 metara i u skoku u dalj.

Jones je zajedno sa svojim suprugom, svjetskim rekorderom na 100 metara Timom Montgomeryem, pod istragom američke Antidopinške agencije zbog sumnje da je koristila nedozvoljene stimulanse iako nikada dosad nije pala na anti-doping testovima.