Noć NBA rekorda: Westbrook šesti triple-double zaredom, Thompson ubacio nestvaran broj koševa

NOĆAS je na NBA parketima odigrano 11 utakmica.

> BRILJANTNI ŠARIĆ Najbolji strijelac i skakač 76ersa oduševio poigravanjem s protivnicima

Osim poraza Brooklyn Netsa od Washingtona 113:118 (Bogdanović je u porazu Netsa odigrao odlično ubacivši 18 poena za 19 minuta) i Philadelphije od Denvera 98:106 (Šarić je počeo na klupi, a za 25 minuta igre postigao je 18 poena i uhvatio je osam skokova), izdvojit ćemo gostujuću pobjedu prvaka Clevelanda protiv Toronta 116:112, čudesnu partiju monstruoznog Russella Westbrooka, minimalni trijumf San Antonija u gostima kod Milwaukee Bucksa 97:96 te simultanku fenomenalnog Klaya Thompsona koji je u pobjedi Golden Statea protiv Indiane 142:106 zabio nestvarnih 60 poena.

Udarna trojka Cavsa James – Love – Irving uništila je Raptorse kombinirano ubacivši 86 poena od 116 Cavaliersa, a najbolji igrač lige LeBron James sam je postigao 34. Kevin Love je dodao 28, a Kyrie Irving 24.

Cleveland je razliku napravio u trećoj četvrtini, a u zadnjih 12 minuta Toronto je pokušao sve, no sve što su postigli bio je častan poraz. Sjajni DeMar DeRozan s 31 poenom i Kyle Lowry s 24 bili su najbolji kod domaćih.

Milwaukee Bucksi su na domaćem parketu umalo pobijedili San Antonio. Drugu četvrtinu dobili su s nevjerojatnih 24:9, no očajna treća četvrtina koštala ih je pobjede. Spursi su se iz debelog minusa polako vraćali, treću su četvrtinu dobili 36:25, a posljednju s 26:23, što je bilo dovoljno za tijesnu, ali vrijednu 97:96 pobjedu.

Kawhi Leonard predvodio je San Antonio s 21 poenom, LaMarcus Aldridge dodao je 18, a Pau Gasol 15. Ispod svoje razine odigrali su Tony Parker i Danny Green, obojica sa svega šest poena i jako lošom šuterskom partijom.

Golden State je s uvjerljivih 142:106 razbio Pacerse, a junak večeri bio je sjajni Klay Thompson koji je zabivši 60 koševa zasjenio i Stepha Curryja (13 poena) i Kevina Duranta (20 poena).
Za samo 29 minuta igre Thompson je iz igre gađao 21-33. Trice je šutirao 8-14, a sa slobodnih bacanja imao je 10-11. Već u prvom poluvremenu ubacio je 40 poena. Učinak karijere.

Nevjerojatni Russell Westbrook ostvario je još jedan triple-double, šesti zaredom, u pobjedi Oklahome kod Spahijine Atlante 102:99. Tako je Westbrook blizurušenja rekorda Michaela Jordana koji je 1989. imao sedam triple-doubleova u nizu.

Ponajbolji igrač lige za 34 minute igre ubacio je 32 poena, uhvatio je 13 skokova i podijelio je 12 asistencija. Oladipo s 14 i Adams s 14 poena uz čarobnog Westbrooka bili su najzaslužniji za pobjedu u glavnom gradu Georgije.

Standardno, najbolji kod Hawksa bili su Milsap s 24 i Schroder sa 17 poena.