Novo upozorenje Cici: Australija remizirala s Nizozemskom, Japan svladao Maltu

REPREZENTACIJA Australije je u prijateljskoj pripremnoj utakmici odigrala 1:1 protiv reprezentacije Nizozemske, koja spada u favorite predstojećeg SP-a.

Pred 50,000 gledatelja u Rotterdamu Nizozemci su poveli golom Ruuda Van Nistelroya vrlo rano, u 9. minuti.

Izjednačenje Australcima donio je u 54. minuti veznjak Evertona Tim Cahill nakon neiskorištenog jedanaesterca Marka Viduke, koji je pritom pogodio gredu, leđa vratara Van der Saara i vratnicu.

Australci, koji su u skupini sa Hrvatskom na SP-u, igrali su od 61. minute bez isključenoga Lukea Wilkshirea.

Protivnici hrvatske reprezentacije pokazali su se kao iznimno gruba momčad, pa su kod Nizozemaca ozlijeđeni Philip Cocu, Mark van Bommel i Gio van Bronckhorst.

Nizozemska: Van der Sar - Kromkamp (Heitinga, 46), Mathijsen, Ooijer, van Bronckhorst (Kuyt, 65) - Van Bommel, Sneijder (Landzaat, 50), Cocu (Maduro, 37) - van Persie, van Nistelrooy, Robben

Australija: Schwarzer - Emerton, Moore, Neill, Chipperfield - Wilkshire, Culina, Grella - Sterjovski (Cahill, 51), Viduka (Aloisi, 65), Bresciano (Thompson, 67)

Japan - Malta 1:0

U PRIPREMNOM nogometnom susretu u Duesseldorfu Japan je pred 11.000 gledatelja svladao Maltu sa 1:0 pogotkom Keijia Tamade (2).

Japan je u skupini sa Hrvatskom na SP-u, a japanski izbornik Zico na ovoj utakmici nije koristio prve napadače Naohira Takaharu i Atsushia Yanagisawu.