Panathinaikos remizirao s Arsenalom, Barcelona pobijedila Milan

U DVOBOJIMA 4. kola Lige prvaka u skupinama E i F u tri susreta slavili su domaćini. PSV je pobijedio Rosenborg, Barcelona Milan, a Celtic je bio bolji od Šahtara. Remizirali su Arsenal i Panathinaikos.

Skupina E

PSV Eindhoven - Rosenborg 1:0

U 4. kola E skupine nogometne Lige prvaka PSV je u Eindhovenu pobijedio norveški Rosenborg Trondheim 1:0 (1:0).

Jedini pogodak postigao je DaMarcus Beasley u 10. minuti.

PSV Eindhoven: Zoetebier - Lucius, Alex, Bouma (od 89. Feher), Lee - Vogel, Van Bommel, Cocu - Farfan, Vennegoor of Hesselink (od 76. Sibon), Beasley (od 82. Vonlanthen)

Rosenborg: E. Johnsen - Russell, Hansen, Hoftun, Dorsin - Solli, Strand (od 30. George), Winsnes, Storflor (od 85. Helstad) - F.Johnsen, Stensaas (od 66. Braaten)

Sudac: Ibanez (Špa)

Arsenal - Panathinaikos 1:1

U dvoboju 4. kola E skupine nogometne Lige prvaka Arsenal i Panathinaikos su u Londonu pred 35.000 gledatelja odigrali 1:1 (1:0).

Pogodak za Topnike postigao je Thierry Henry u 16. minuti iz jedanaesterca, a rezultat je izjednačio Vintra u 75. minuti. U redovima grčkog prvaka bivši član zagrebačkog Dinama Silvio Marić igrao je do 89. minute, dok je Dumitru Mitu, također bivši član "modrih" u igru ušao u 64. minuti.

Arsenal: Lehmann - Lauren, Tour?, Cygan, Cole - Ljungberg (od 82. van Persie), Vieira, Fabregas, Pires - Bergkamp (od 72. Reyes), Henry

Panathinaikos: Chalkias - Vintra, Kirgiakos, Henriksen, Kotsios, Skacel - Marić (od 89. Morris), Basinas, Konstantinidis - Gonzalez (od 60. Konstantinou), Papadopoulos (od 64. Mitu)

Barcelona - Milan 2:1

U ljepotici dana Barcelona je u susretu 4. kola F skupine Lige prvaka pred 98.000 gledatelja na Nou Campu pobijedila Milano 2:1 (1:1).

Milan je poveo pogotkom Ševčenka u 17. minuti, no Barca je uspjela preokrenuti rezultat golovima Etooa (37) i Ronaldinha (88).

Barcelona: Valdes - Belletti, Puyol, Oleguer, Van Bronkhorst - Xavi, Marquez (od 80. Larsson), Deco - Giuly (od 66. Iniesta), Ronaldinho, Etoo

Milan: Dida - Cafu, Nesta, Maldini, Kaladze - Gattuso, Ambrosini - Pirlo, Kaka (od 75. Rui Costa), Serginho (od 73. Seedorf) - Ševčenko (od 86. Tomasson)

Celtic - Šahtar 1:0

U dvoboju 4. kola G skupine nogometne Lige prvaka Celtic je pobijedio ukrajinski Šahtar 1:0, te tako upisao prve bodove u elitnom nogometnom natjecanju.

Pogodak je postigao Alan Thompson u 25. minuti. Gosti su utakmicu okončali bez dvojice isključenih igrača. Prvo je pocrvenio Anatoli Timoščuk u 42. minuti, dok je Cosmin Barcauan crveni karton dobio u 58. minuti. Darijo Srna je odigrao svih 90 minuta za Šahtar.

Celtic: Marshall; Agathe, Varga, Valgaeren, McNamara; Lennon, Petrov, Thompson; Hartson, Camara (od 81. Beattie), McGeady (od 79. Wallace)

Šahtar: Lastuvka; Barcauan, Stoican, Lewandowski, Srna; Timoščuk, Duljaj, Matuzalem, Vukić (od 60. Hubschman); Vorobei (od 74. Batista), Aghahowa (od 69. Marica)

Sudac: Eric Poulat (Fra)