Pogledajte hat-trick za povijest El Clasica. Ovo se nije dogodilo od 1995.

REAL nakon prvog poluvremena finala Superkupa Španjolske u saudijskom Rijadu vodi 3:1 protiv Barcelone. Točnije, protiv Barce vodi Vinicius Junior.

Brazilac je naime zabio sva tri gola. Prvi u 7. minuti na fenomenalno dodavanje Judea Bellinghama, drugi u 10. minuti nakon također odlične akcije i asistencije Rodryga i treći je postigao iz penala u 39. minuti. Jedini gol za Barcelonu zabio je Robert Lewandowski u 33. minuti.

Viniciusov hat-trick je povijesni. Postao je tek peti igrač u povijesti najvećeg svjetskog derbija koji je uspio zabiti tri gola u prvom poluvremenu El Clasica. Prije njega to su uspjeli samo Samitier (Barcelona) 1926., Barinaga (Real) 1943., Narro (Real) 1951. i Zamorano (Real) 1995.

Realov ofenzivac postao je tako prvi strijelac hat-tricka u prvom poluvremenu El Clasica u 21. stoljeću.