Poznat je prvi finalist doigravanja za Premier ligu

NAKON što je prvi susret završio bez golova, nogometaši Leeds Uniteda pobijedili su Norwich City 4:0 izborivši plasman u finale doigravanja za plasman u Premier ligu u kojem će igrati protiv pobjednika uzvratnog susreta Southampton - West Bromwich Albion nakon što je prvi dvoboj završio 0:0.

Leeds sada dijeli samo jedna pobjeda od povratka u Premier ligu, samo godinu dana nakon ispadanja. Domaćin je poveo već u sedmoj minuti golom Ilije Grueva, na 2:0 je povećao Joel Piroe u 20. minuti, a sjajno prvo poluvrijeme Leedsa okrunio je Georginio Rutter golom u 40. minuti za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Crysencio Summerville u 68. minuti.

Finale doigravanja na rasporedu je 26. svibnja na londonskom Wembleyju. Plasman u Premier ligu već su izborili Leicester City i Ipswich Town osvojivši prva dva mjesta u Championshipu, dok su iz elitnog razreda ispali Burnley i Sheffield United, a gotovo sigurno u niži rang seli i Luton Town.