Ramos panenkom srušio tvrde Norvežane

U najzanimljivijoj utakmici subotnjih kvalifikacija za SP Španjolska je kod kuće pobijedila Norvešku s 2:1. Španjolci su teškom mukom slavili u Valenciji. Već u 16. minuti Rodrigo je doveo Crvenu furiju u vodstvo, a u 65. minuti Norvežani su izjednačili iz penala preko Kinga.

Ipak, u 71. minuti Ramos je s bijele točke zabio panenkom gol za konačnih 2:1 i prvu pobjedu Španjolske u kvalifikacijama za Euro.

U istoj skupini F ranije je Švedska je svladala Rumunjsku također s 2:1. Golove za domaćina zabili su Quaison u 33. i Claesson u 40., dok je jedini gol za Rumunje potpisao Keseru u 58. minuti.

Pobjedom je krenula i Malta koja je baš kao i prethodnici slavila s 2:1 protiv Farskih Otoka golovima Nwoka u 13. i Borga u 77. iz penala, a smanjio je Thomsen u osmoj minuti sudačke nadoknade.