FINALE EUROPA LIGE

Samo Giroud i legenda engleskog nogometa su uspjeli ovo u eurokupovima

OLIVIER GIROUD razbio je monotoniju finala Europa lige u Bakuu. Poslije 0:0 u prvom poluvremenu sablasne i neviđeno bizarne atmosfere, Chelsea je u nastavku poveo 1:0.

U 49. minuti strijelac za vodstvo londonskih Bluesa bio je Olivier Giroud. Osvajač svjetskog zlata s Francuskom krasno je glavom svladao nemoćnog Petra Čecha na ubačaj Emersona i gurnuo Chelsea bliže osvajanju europskog trofeja.

Ovo je Francuzu bio 11. gol ove sezone u Europa ligi. Do večeras je dijelio prvo mjesto sa srpskom senzacijom iz Eintrachta Lukom Jovićem, a golom u Bakuu upisao se u povijest natjecanja.

Postao je prvi igrač nekog engleskog kluba u velikim europskim natjecanjima koji je postigao toliko golova još od sezone 2004./05. u kojoj je legendarni Alan Shearer uspio isto u dresu Newcastlea.