Schalke nakon skoro četiri godine dobio Borussiju, Naldo zabio strašan gol iz slobodnjaka

GOLOVIMA Jevhena Konopljanke u 50. i Nalda u 82. minuti Schalke je u derbiju 30. kola Bundeslige pobijedio dortmundsku Borussiju 2:0.

Schalkeu je to bila prva pobjeda u "Rivierderbyju" od 2014. godine, a prva s dva gola razlike nakon više od 11 godina. Schalke je bio opasniji cijelu utakmicu, a poveo je u 50. minuti kad je Caliguiri oduzeo gostima loptu na centru, sjurio se prema šesnaestercu i onda uposlio Konopljanku koji snažnim udarcem zabija za 1:0.

Ukrajinca je u 74. minuti zamijenio Marko Pjaca, a Schalke je potvrdio pobjedu osam minuta prije kraja. Caligiuri je samo gurnuo loptu iz slobodnog udarca u noge natrčalog Nalda koji je topovskim udarcem pogodio malu mrežicu s 25 metara, a Bürki se nije ni pomaknuo.

Schalke je ovom pobjedom učvrstio drugo mjesto na tablici, dok će Borussia u preostala četiri kola morati obraniti 4. poziciju, zadnju koja sljedeće sezone vodi u Ligu prvaka. Momčad iz Dortmunda ima pet bodova više od petoplasiranih Hoffenheima, Eintrachta i Leipziga.