Senzacija Budućnosti i čovjek koji je srušio Astanu: Nisam još svjestan da sam heroj

PODGORIČKA Budućnost napravila je senzaciju u utakmici drugog pretkola Europa lige u gostima pobijedivši favoriziranu Astanu 1:0. Ova pobjeda je najveći rezultat crnogorskog klupskog nogometa posljednjih godina.

Gol vrijedan povijesnog uspjeha i prolaska u treće pretkolo zabio je Vasilije Terzić u 25. minuti susreta.

Grbić je ubacio s lijeve strane, a najspretniji u šesnaestercu Astane bio je Terzić.

Astana je do kraja utakmice krenula na sve ili ništa, igrači kazahstanskog kluba su se pošteno ispromašivali, a najbolju priliku imao je Marin Tomasov dvije minute prije kraja. Bivšem igraču Hajduka odlično je obranio vratar Budućnosti.

Nakon utakmice uslijedilo je slavlje igrača iz Podgorice, a novinarima se obratio heroj Vasilije Terzić.

"Napravili smo povijesni uspjeh za crnogorski nogomet. Vjerovali smo od samog početka, od prve minute, i odigrali smo odličnu utakmicu. U prvom poluvremenu smo postigli gol, a onda smo čekali šanse iz kontri. Sad nas čeka Sarajevo'', rekao je Terzić pa je dodao:

"Ovaj gol mi je svakako najdraži, ali je zasluga cijele momčadi. Osjećao sam se prekrasno kad sam zabio. Još uvijek nisam svjestan da sam heroj."

Budućnost sljedećeg četvrtka u trećem pretkolu igra protiv Sarajeva na stadionu Bilino polje u Zenici.