Šibenik i Istra remizirali u prvoj rundi majstorice za prvu ligu

ŠUBIĆEVAC je bio domaćin prve utakmice (1:1) doigravanja za opstanak/ulazak u prvu ligu između drugoplasiranog kluba Druge (Šibenik) i pretposljednjeg kluba (Istra) Prve HNL.

Pred oko četiri tisuće gledatelja poveli su gosti. U 18 . minuti Marko Trojak pogađa glavom nakon ubačaja iz kornera, što je Istri bio prvi gol nakon deset utakmica.

Šibenik je nakon toga dominirao ali bez prilika, dok se Istra ograničila na neprelaženje centra i čuvanje prve pobjede od 17. listopada prošle godine.

Takva taktika im se osvetila, pa tri minute prije kraja Perica Šare zabija za 1:1 nakon velike gužve u kaznenom prostoru gostiju.

Sudac Bruno Marić produljio je utakmicu u sedam minuta nadoknade, tijekom kojih je Istri isključen Josip Vuković te zbog igranja rukom poništen gol.

Uzvratna utakmica igra se u srijedu u Puli.