Southampton pobijedio u utakmici od 163 milijuna eura i vratio se u Premier ligu

SOUTHAMPTON je u nedjelju izborio promociju u Premier ligu nakon što je pobijedio Leeds United 1:0 u finalu doigravanja Championshipa na Wembleyju, čime se odmah vratio u elitnu ligu Engleske nakon ispadanja 2023. godine. Osim plasmana u Premier ligu, pobjednik je osvojio i 163 milijuna eura nagrade za ulazak u elitu.

Adam Armstrong bio je strijelac pobjedničkog gola za Southampton u 24. minuti, a Leeds je najbliže izjednačenju bio u 94. minuti, kada je Daniel James pogodio gredu.
Southampton će se iduće sezone pridružiti Leicester Cityju i Ipswich Townu u Premier ligi. Potonji će napredovati nakon 22 godine izbivanja iz prve lige, dok se Leicester također vratio u Premier ligu već u prvom pokušaju nakon ispadanja prošle godine.