Southampton pobijedio WBA i izborio finale play-offa za ulazak u Premier ligu

NAKON što su u prvoj utakmici remizirali 0:0 na gostovanju kod West Bromwich Albiona, Southampton je sada u drugoj utakmici polufinala doigravanja za ulazak u Premier ligu slavio s 3:1 te tako osigurao okršaj s Leedsom u finalu. Golova za Svece postigli su Will Smallbone u 49. minuti te Adam Armstrong u 78. i 86. minuti. Jedini gol za WBA zabio je Cedric Kipre u sedmoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela.

Finale doigravanja na rasporedu je 26. svibnja na londonskom Wembleyju. Plasman u Premier ligu već su izborili Leicester City i Ipswich Town osvojivši prva dva mjesta u Championshipu, dok su iz elitnog razreda ispali Burnley i Sheffield United, a gotovo sigurno u niži rang seli i Luton Town.