Liga nacija

Španjolci s Olmom slavili protiv Švicarske, Njemačka bolja od Ukrajine

U najzanimljivijim susretima prvog dana trećeg kola Lige nacija Španjolska je na domaćem terenu svladala Švicarsku (1:0), dok je Njemačka u gostima bila bolja od Ukrajine (1:2).

Izabranici Luisa Enriquea su slavili pogotkom napadača Real Sociedada Mikela Oyarzabala u 14. minuti na asistenciju Mikela Merina.

Olmo iz igre izašao u 57. minuti

Susret je za Španjolsku u prvoj postavi započeo Dani Olmo koji je u formaciji 4-2-3-1 igrao desetku. On je iz igre izašao u 57. minuti, kada je na njegovo mjesto ušao Sergio Canales.

Njemačka je na Olimpijskom stadionu u Kijevu svladala Ukrajinu. Golove su postigli Matthias Ginter u 20. i Leon Goretzka u 49. minuti, dok je počasni pogodak za domaće djelo Ruslana Malinovskog u 77. minuti.

Španjolska je vodeća u skupini sa sedam bodova, Njemačka ima dva manje, dok su na začelju Ukrajina s tri boda i Švicarska s jednim.

U sljedećem kolu za tri dana Njemačka dočekuje Švicarsku, a Ukrajina Španjolsku.