Šahtar razbio Anderlecht: Srna asistirao, Eduardo zabio

HRVATI su drugi put u tjedan dana osigurali pobjedu Šahtaru, ovaj put u Europi. Ukrajinci su sa 3:1 porazili Anderlecht u prvoj utakmici osmine finala Europa lige. Kapetan Šahtara Darijo Srna namjestio je drugi, a Eduardo da Silva zabio treći pogodak domaćih.

U Lvivu je Šahtar dominirao od početka susreta i potpuno nadigrao Belgijce koji su uputili samo dva od 11 udaraca na gol.

Ukrajinci su poveli u 21. minuti golom Taisona, a bio je to ukupno 300. pogodak Šahtara u europskim kupovima. Tri minute kasnije je Oleksander Kučer na Srninu sjajnu asistenciju povisio na 2:0. Gosti su smanjili u 68. minuti krasnim golom Franka Acheamponga. Ibrahim Conte je ubacio, Srna zakasnio na loptu, a Acheampong zabio. Konačan rezultat postavio je Eduardo da Silva pogodivši u 79. minuti nakon Bernardova ubačaja iz kornera.

Bio je to prvi pogodak bivšeg hrvatskog reprezentativca ove sezone u Europskoj ligi, dok je jedan pogodak zabio u Ligi prvaka. Srna je na terenu proveo cijeli susret, dok je Eduardo zamijenjen u 89. minuti.

I Srna i Dudu zabili su prošlog tjedna u pobjedi protiv Vorskle.

ŠAHTAR - ANDERLECHT 3:1

Šahtar: Pyatov - Srna, Kucher, Rakitsky, Ismaily - Kovalenko, Malyshev - Marlos, Eduardo, Taison - Ferreyra

Anderlecht: Proto - Najar, Mbodji, Nytinck, Deschacht - Suarez, Badji, Defour, Acheampong - Praet, Okaka

Tijek utakmice

KRAJ

88` umjesto Eduada da Silve ušao je Dentinho

73` GOOOOL! EDUARDOOOO! Hrvatski Brazilac povećao je prednost na 3:1!

68` GOOOL ! Anderlecht je smanjio i pobudio nadu u prolaz među osam najboljih! Ibrahima Conte je ubacio, a Acheampong glavom zabio u donji desni kut za 2:1!

46` Bernard je zamijenio Taisona

Poluvrijeme

45` završen je prvi dio, Šahtar je 9 puta pucao na gol, 5 puta u okvir, a gosti niti jednom nisu pucali u gol, tek triput neprecizno.

43` nova šansa za Šahtar! Eduardo je iz blizine pogodio lijevu stativu, nema gola!

30` Srna je zaprijetio centarputom, a zatim ubačajem iz kornera, ali njegovi suigrači nisu imali rješenje

29` šansa za domaće! Ferreyra je opalio u gornji desni kut, a Prot odbio u korner

24` GOOOL! Darijo Srna je asistirao Kucheru za 2:0!

21` GOOOOL! Taison je na asistenciju Kovalenka zabio za vodstvo Šahtara! To je 300. pogodak Šahtara u europskim natjecanjima

15` gosti su tek jednom zapucali na gol, no udarac Suareza glavom otišao je pored gola

11` velika prilika za Anderlecht! Acheampong je predriblao Šahtarove braniče i pucao, no udarac mu je blokiran

Srna je dvaput ubacio iz kornera, ali Šahtar nije uspio zabiti

4` Šahtar je prvi došao do prilike, kratkim dodavanjima probili su goste, Marlos je s ruba šesnaesterca pucao posred gol, a Proto obranio

0` počinje utakmica. Glavni sudac je Portugalac Soares Dias