VIDEO Golman zabio dva autogola, kod drugog zatražio izbornika da ga izvadi iz igre

Screenshot: Twitter

NOGOMETAŠI Omana koje vodi Branko Ivanković pobijedili su Jemen 3:2 u utakmici 2. kola skupine A arapskog Gulf Cupa. Utakmicu igranu po jakoj kiši pred više od 60.000 ljudi na stadionu u Basri obilježile su grube pogreške jemenskog vratara Alija Abbasa, koji je zabio dva autogola.

Prvo je kod kornera u 2. minuti htio boksati loptu i tako otkloniti opasnost, no smjestio ju je u svoju mrežu. Jemen je do 30. minute preokrenuo rezultat i poveo, a onda je stigla nova pogreška golmana Jemena. Arshad Al Alawi pucao je iz slobodnog udarca u 37. minuti utakmice. Lopta je pala ispred Abbasa, kliznula mu iz ruku i otišla iza crte. Tužni golman Jemena odmah je zatražio zamjenu. Ostao je igrati do kraja susreta.

Ivankovićev Oman polufinale će tražiti u četvrtak u utakmici sa Saudijskom Arabijom.