U POSLJEDNJOJ utakmici nedjeljnog programa 28. kola Primere  Sevilla i Barcelona odigrali su 1:1 na stadionu Sanchez Pizjuan.

Barcelona je povela u 30. minuti nakon sjajne akcije koju je započeo Andres Iniesta. Prebacio je veznjak španjolske reprezentacije obranu Seville u 30. minuti, ondje pronašao Danija Alvesa koji je nesebično proigrao Krkića za njegov četvrti ovosezonski prvenstveni gol. Do kraja poluvremena gosti su pokušali povisiti prednost, ali nisu uspjeli, a neko je vrijeme klupa njihovog kluba strahovala od ozljede najboljeg nogometaša današnjice Lionela Messija koji je nakon sudara s protivničkim vratarom Javijem Vargasom ostao ležati na travnjaku nekoliko minuta držeći se za desno koljeno. Ipak, na kraju se pridigao, te se pokazalo da ozljeda očito nije ozbiljnije prirode budući je odigrao cijelo drugo poluvrijeme.

U 49. minuti susreta Jesus Navas postavio je konačnih 1:1. Zabio je španjolski reprezentativac glavom nakon lijepe asistencije Alvara Negreda.

Barcelona je do kraja susreta pokušala svim silama doći do pobjede, u 85. minuti Iniestin je udarac izvan kaznenog prostora pogodio gredu, ali mreže se više nisu tresle. S obzirom da je Real u subotu savladao Hercules s 2:0, "kraljevski klub" je nakon 28. kola uspio smanjiti zaostatak za Barcelonom sa sedam na pet bodova.

Ivan Rakitić za Sevillu odigrao je svih 90 minuta.

Guardiola remijem obilježio 1000. dan na klupi Barcelone

Trener Barcelone Josep Guardiola obilježio je u nedjelju točno 1000. dan otkako je preuzeo klupu katalonskog giganta, piše Marca.

U periodu provedenom na Barçinoj klupi Guardiola je osvojio osam trofeja, dva naslova u Primeri, jedan Kup kralja, dva španjolska Superkupa, te po jednu Ligu prvaka, UEFA-in Superkup i Svjetsko klupsko prvenstvo.

Ove sezone Guardiola s katalonskim klubom sigurno plovi ka trećem uzastopnom naslovu u Primeri budući nakon 28 kola ima pet bodova prednosti nad Realom, dok prilike za naslov ima i u Kupu kralja (finale protiv Reala) i Ligi prvaka (četvrtfinale).

Krkić: Odigrali smo sjajno i stvorili puno prilika za gol

Svoj četvrti ligaški pogodak ove sezone postigao je Bojan Krkić nakon čega je Jesus Navas poravnao rezultat.

"Odigrali smo utakmicu na visokoj razini i stvorili mnogo prilika za postizanje pogotka. Zabili smo i otvarajući gol na utakmici, odigrali sjajno, no na kraju nismo uspjeli pobijediti. Moglo se i više od ovoga, premda smo napravili sve da više i ostvarimo. Bogu hvala da sam postigao gol, no ostaje okus gorčine jer nismo pobijedili" izjavio je Krkić nakon utakmice.

Nakon 28 odigranih kola vodeću Barcelonu i drugoplasirani Real Madrid dijeli pet bodova. Krkić nije spreman zaključiti prvenstvo:

"Preostalo je odigrati još deset kola. Očekuju nas neke teške utakmice, ali teške će igrati i Real. Pričekajmo pa ćemo vidjeti kako će se sve razviti."

Inače, Krkić je na travnjak ušao u 13. minuti susreta nakon ozljede Pedra.

Primera, 28. kolo:

Sevilla - Barcelona 1:1 (Navas 49 / Krkić 30)

Espanyol - Deportivo la Coruna 2-0 (Alonso 62, Verdu 81)

Levante - Mallorca 1:1 (Juanlu 37 / Ramis 60)

Osasuna - Racing Santander 3:1 (Sola 19, Nekounam 23, Soriano 49 / Rosenberg 51)

Real Sociedad - Malaga 0:2 (Duda 24, Rondon 57)

Villarreal - Sporting Gijon 1:1 (Rossi 29 / Castro 90+2-11m)