HRVATSKI reprezentativac Ivan Strinić u trećem je nastupu za Dnjipro postigao svoj drugi pogodak. I to ne bilo kakav, već gol kojim je donio svojoj momčadi pobjedu 1-0 protiv kijevskog Dinama.

U derbiju 22. kola ukrajinske Premierlige Dnjipro je pred svojim navijačima nanio Dinamu četvrti ovosezonski poraz i dodatno ga udaljio iz pokušaja lova na prvoplasirani Šahtar. Strinić je jedini pogodak na utakmici postigao u 51. minuti nakon dodavanja Jevgena Konopljanke s lijeve strane.

Donedavni Hajdukov nogometaš je bio strijelac i u svojoj prvoj utakmici za Dnjipro prije dva tjedna kada je njegova momčad odigrala 2-2 protiv Tavrije. Strinić je u nedjeljnom dvoboju izašao iz igre u 76. minuti, dok je Ognjen Vukojević odigrao cijelu utakmicu za Dinamo.