INDEX STUDIO

Vlaović: Gledam ja gdje je Rebić, tražim po ekranu... To s kopačkama se tako ne radi

NAKON epske utakmice protiv Španjolske u osmini finala Europskog prvenstva, u kojoj smo vidjeli osam golova i pregršt nevjerojatnih situacija, Hrvatska se oprostila od Europskog prvenstva. Španjolci su prošli među osam najboljih ekipa turnira pobjedom 5:3, nakon 1:1 u prvom poluvremenu.

Hrvatska je povela autogolom koji je pripisan Pedriju, ali ključan je bio veliki gaf vratara Unaija Simona kojem je povratna lopta prešla preko noge i ušla u gol. U 38. minuti Španjolcima je kod izjednačenja asistirao Ante Rebić. Izašao je s terena promijeniti kopačke, ali to očigledno nije iskomunicirao sa suigračima. Hrvatska je usred akcije Španjolaca ostala s deset igrača na terenu, a Pablo Sarabija zabio je za izjednačenje.

Goran Vlaović u Indexovom studiju je objasnio kako se inače rješavaju takve situacije i naveo nekoliko načina na koje je moguće preobuti kopačke a da tvoja ekipa primi gol s igračem manje.

> U sljedećem videu možete pogledati cijelu analizu Indexovog stručnog komentatora nakon utakmice.