Počele su Zimske olimpijske igre koje se ove godine održavaju u Milanu i Cortini. Ako niste ljubitelji sporta i ne pratite ga, nakon ovih fotki ipak biste se mogli prilijepiti uz male ekrane. Donosimo vam popis najzgodnijih sportaša i sportašica o kojima svi pričaju, a vi ih možete i ocijeniti glasanjem u anketi.
Eileen Gu je 22-godišnja kinesko-američka skijaška superzvijezda. Natječe se u freestyle skijanju, a pažnju ne privlači samo svojim talentom, nego i izgledom. Na društvenim mrežama redovito dijeli isječke iz života, a prati ju više od dva milijuna ljudi.
Jutta Leerdam, nizozemska "ledena raketa", jedna je od najbržih klizačica. Ova 27-godišnjakinja na društvenim mrežama ima više od pet milijuna pratitelja, a mnogi je znaju i kao zaručnicu američkog influencera Jakea Paula.
Mikaela Shiffrin je 30-godišnja američka skijašica i jedna je od favorita na ovogodišnjim igrama. Poznata je po nevjerojatnoj tehničkoj savršenosti, posebno u slalomu i veleslalomu, ali i po mentalnoj snazi koja je izdvaja od konkurencije.
25-godišnja Chloe Kim američka je snowboarderica. Dvostruka je olimpijska pobjednica, a svoje uspjehe redovito dijeli i na društvenim mrežama, gdje je prati više od milijun ljudi.
U anketi ispod možete glasati za najljepšu sportašicu.
Alex Hall, 27-godišnji američki freestyle skijaš, rođen je na Aljasci i usavršen na švicarskim padinama. Još na Zimskim olimpijskim igrama 2022. u Kini, Hall je osvojio olimpijsko zlato za Team USA i učvrstio se kao jedna od najvećih zvijezda sporta.
31-godišnji Scotty James bavi se snowboardingom, a dolazi iz Australije. Sa sedam zlata s X Gamesa, četiri svjetske titule i više olimpijskih postolja, James dominira halfpipeom. Ovaj četverostruki olimpijac nosio je australsku zastavu na Igrama 2018., gdje je osvojio broncu.
Amerikanac Mac Forehand bavi se freestyle skijanjem. 24-godišnjak je svoje vještine pokazao na Svjetskom prvenstvu u freestyleu 2021., gdje je zamalo osvojio medalju, prije nego što se natjecao na Zimskim olimpijskim igrama 2022.
26-godišnji Norvežanin, Marcus Kleveland, bavi se snowboardanjem. Probio se na scenu kao tinejdžersko čudo, postavši prvi vozač koji je izveo quad cork 1800 na natjecanju, dok je usput skupljao zlata na X Gamesima u slopestyleu i big airu.
U anketi ispod možete glasati za najljepšeg sportaša.