"Koji je to hendikep?": Nakon Fodorova pitanja u Dobro jutro, Hrvatska nastala tišina

Screenshot: HRT

MIRKO FODOR zgrozio je gledatelje emisije Dobro jutro, Hrvatska pitanjem koje je postavio mladom paraatletičaru Antoniju Kosmatu, koji je nedavno osvojio tri zlatne medalje na Međunarodnom paraatletskom prvenstvu Czech Open 2022.

"Antonio, tri su medalje oko vrata, u kojim disciplinama?" upitala je Doris Pinčić gosta.

Antonio Kosmat rođeni je borac

Pogledajte inspirativnu životnu priču mladog paraatletičara Antonija Kosmata, koji je nedavno osvojio tri zlatne medalje na Međunarodnom paraatletskom prvenstvu "Czech Open 2022". Još u majčinom trbuhu doživio je moždani udar, a požrtvovna Gordana posvojila ga je s pet godina, i unatoč cerebralnoj paralizi i drugim dijagnozama, uz veliki rad rezultati su tu - Antonio danas istrči 100 metara ispod 13 sekundi! 👍💪🥇🥇🥇 Antonio Kosmat Paraolimpijac #paliPrvi #dobrojutrohrvatska #HRTdobrojutrohrvatska #uživo #DJH #ljeto #vrućine #atletika #paraolimpijac #sport #medalje #invaliditet

Objavljuje Dobro jutro, Hrvatska u Utorak, 26. srpnja 2022.

"100, 200 i 400 metara. Tri zlata sam osvojio", odgovorio je Antonio, na što ga je Fodor upitao koja je to kategorija.

"T38", uzvratio je mladić, no voditelj ga je prekinuo još jednim pitanjem nakon kojeg je nastala neugodna tišina.

"Ali što bi to bilo, koji je to hendikep?"

Gledatelji kritizirali Fodora

Nakon nekoliko sekundi tišine gosti su uglas odgovorili da je riječ o cerebralnoj paralizi.

Neki gledatelji kritizirali su Fodora na društvenim mrežama zbog pitanja.

"Ništa tri medalje, njega samo zanima koliko je dečko hendikepiran", prigovorio je komentator.