Povijesni uspjeh: Mladi hrvatski robotičari na prestižnom natjecanju osvojili 9 medalja

Screenshot: Facebook

MLADI robotičari iz Hrvatske osvojili su čak devet medalja na međunarodnom natjecanju RoboCup 2016 koje se od 30. lipnja do 3. srpnja održalo u njemačkom Leipzigu.

Okitili su se s dva prva, četiri druga i tri treća mjesta. U Hrvatskom robotičkom savezu tu "žetvu" medalja s pravom su nazvali povijesnim uspjehom.

U Njemačkoj se natjecalo osam hrvatskih ekipa u osam kategorija, a selekciju timova za reprezentaciju vrši Hrvatski robotički savez kroz natjecanja koja organizira.

Naši mladi natjecatelji svoje robote izrađivali su sami tijekom školske godine, zatim su ih na pripremama u Primoštenu dorađivali, da bi ih naposljetku predstavili u Njemačkoj.

Cjelokupni popis učenika koji su osvojili medalje, kao i listu njihovih mentora, možete pročitati ovdje.

A kako to izgleda u praksi možete provjeriti u videu ispod.