Stephen King piše nastavak "Isijavanja" iz 1977. godine



STEPHEN KING odlučio je napisati nastavak svog kultnog romana "The Shining" ili "Isijavanje" iz 1977. godine. Nova knjiga zvati će se "Dr. Sleep". a prema njegovoj službenoj internet stranici "sadržavati će putujuću grupu vampira koji će se zvati Pleme".

"Isijavanje" je Kingov prvi bestseller te je zahvaljujući njemu dobio titulu najboljeg pisca "strašnih stvari". Nova priča Stephena Kinga je o obitelji koja provodi zimu u izoliranom hotelu u Engleskoj. Tamo prisutnost zla potiče oca alkoholičara na nasilje, a njegov sin koji ima vizije dobiva strašne slike prošlosti i budućnosti. Pretpostavlja se kako će i ovaj roman vrlo brzo biti ekraniziran kao što je i "The Shining" ekraniziran još 1980. godine pod redateljskom palicom Stanleyja Kubricka s Jackom Nicholsonom u glavnoj ulozi.

Sam King jednom je prilikom izjavio kako je Kubrick snimio solidan film s prikazom vrijednim pamćenja, ali to nije dobra adaptacija njegova romana.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.