Anži i Zenit jedva dočekali europsko proljeće: Liverpool i Hannover poraženi u Rusiji

PROLJETNI dio Europa lige počeo je u Rusiji, a oba su domaćina slavila protiv puno uglednijih protivnika sa Zapada.

U prvoj utakmici osmine finala Zenit je u St. Peterburgu pobijedio Liverpool sa 2:0. Mirovale su mreže sve do 69. minute, a onda su u tri minute igrači Luciana Spallettija zabili dva pogotka.  Brazilac Hulk pogodio je za vodstvo domaćih, a samo tri minute kasnije Sergei Semak je na asistenciju Aleksandra Anyukova dodao i drugi gol.

Anži Mahačkala dočekao je Hannover, a Nijemci su prvi došli do vodstva u 23. minuti preko Mađara Husztija. Brazilac Willian, koji je za 35 milijuna eura tek stigao iz Šahtara, namjestio je gol za izjednačenje, u 34. minuti Samuel Eto`o je zabio za 1:1.

Na početku drugog dijela domaći su odlučili riješiti utakmicu. Ahmedov je u 48. donio 2:1, a Eto`o je asistirao Boussoufi za 3:1 u 64. minuti.