Aru uzeo 15. etapu Gira, Kišerlovski skočio na devetu poziciju u ukupnom poretku

TALIJANSKI biciklist Fabio Aru, član Astane, pobjednik je 15. etape utrke Giro d'Italia, dok je najbolji hrvatski biciklist Robert Kišerlovski koji vozi za Trek osvojio 13. mjesto.

Aru je 225 kilometara dugačku dionicu od Valdenga do Plan di Montecampiona prošao za pet sati, 33 minute i pet sekundi, pobijedivši sa 21 sekundom prednosti Kolumbijca Fabia Duartea, dok je njegov sunarodnjak Nairo Quintana na trećem mjestu imao 23 sekunde zaostatka.

Vodeći u ukupnom poretku Kolumbijac Rigoberto Uran bio je peti sa 42 sekunde minusa. Kišerovski je današnju dionicu prošao sa 1:13 minute zaostatka osvojivši 13. mjesto.

Uran vodi u ukupnom poretku sa nešto više od minute prednosti pred Australcem Cadelom Evansom i Poljakom Rafalom Majkom. Kišerlovski je napredovao za jednu poziciju i sada je deveti sa 5:44 minute zaostatka.