Barcelona preživjela gradski derbi i preuzela vrh Primere: Messi iz penala srušio Espanyol

BARCELONA je u 31. kolu Primere u gradskom derbiju protiv Espanyola slavila s minimalnih 1:0. Jedini pogodak postigao je Lionel Messi iz penala u 74. minuti susreta.

Barca se dugo mučila protiv Espanyola. Lionel Messi i Neymar nisu bili baš raspoloženi pa se tako Brazilcu dogodilo da promaši prazna vrata, a Messi nikako nije mogao izaći na kraj s agresivnim braničima Espanyola, koji su se disciplinirano branili u uvodu susreta.

Domaćin je ubrzo iz defenzive prešao u ofenzivu, ali napadači Espanyola nisu mogli iznenaditi Pinta. Odličan je bio i Pique koji je u nekoliko navrata sjajnim intervencijama spašavao svoju momčad.

Ključni dio utakmice dogodio se u 77. minuti kada je Javi Lopez slučajno dirao loptu rukom u vlastitom kaznenom prostoru, a glavni sudac utakmice bez razmišljanja je dosudio jedanaesterac. Naravno, Lionel Messi nije imao milosti s bijele točke te je pogodio za 1:0.

Do kraja utakmice Espanyol je ostao bez vratara Casilla koji je dobio izravni crveni karton, ali Barca s igračem više u posljednjih 10 minuta dvoboja nije uspjela postići još jedan pogodak. S nova tri boda Barcelona je skočila na vrh Primere te sada ima utakmicu i dva boda više od madridskog Atletica, odnosno pet bodova više od Real Madrida.

Espanyol - Barcelona 0:1

Sastavi:

Espanyol: Casilla - Fuentes, Moreno, Colotto, Lopez - Sanchez, Lopez - Simao, Pizzi, Stuani, Garcia

Barcelona: Pinto - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Xavi, Busquets, Fabregas - Pedro, Messi, Neymar