Blassingame i Šarić slomili Jolly, u Šibenik stigao trener Hawksa

KOŠARKAŠI Cedevite, Cibone, Zadra i Zagreba ostvarili su pobjede u susretima 12. kola Lige za prvaka košarkaškog prvenstva Hrvatske.

Cedevita je u Vukovaru deklasirala Alkar 106:63 (opširniji izvještaj iz Vukovara), Cibona je u Šibeniku slavila protiv Jollyja 89:78, Zadar je bio bolji od Kvarnera 93:71, dok je Zagreb porazio Šibenik 92:73.

Cibona je u Šibeniku ozbiljno ušla u utakmicu i 'Vukovi' su prvu dionicu dobili 25:9. Međutim, Jolly je u drugoj četvrtini bio bolji i odradio taj dio igre 31:19. Ipak, u drugom poluvremenu Cibona je zasluženo stigla do pobjede. Kod gostiju najefikasniji su bili Dario Šarić sa 24 i Jerel Blassingame sa 23 koša. Kod Jollyja najefikasniji je bio Luka Katura sa 16 koševa. Utakmicu Jollyja, koji se bori za četvrto mjesto i ulazak u play off, u društvu Nevena Spahije pratio je i trener Atlanta Hawksa Mike Budenholzer.

Zadar je bez suviše problema slavio protiv Kvarnera 93:71. Marko Šutalo sa 18 i Toni Prostran sa 14 koševa predvodili su Zadar, dok je u redovima riječkog sastava najefikasniji bio Henrik Širko sa 19 koševa. Zagreb je u dvorani Trnsko pobijedio Šibenik 92:73 osvojivši važne bodove u borbi za četvrto mjesto i plasman u doigravanje. 'Mrave' su do pobjede predvodili Ivan Novačić sa 21 i Pavle Marčinković sa 18 koševa, dok su kod gostiju najefikasniji bili Ljubo Šamadan sa 23 i Domagoj Bašić sa 13 koševa.

Na ljestvici vodi Cedevita sa 11 pobjeda i jednim porazom, Cibona je druga (10-2), Zadar treći (9-3), a zatim slijede tri momčadi sa skorom 4-8, Zagreb, Jolly i Alkar.

REZULTATI: Zagreb - Šibenik 92-73 Cedevita - Alkar 106-63 Jolly Šibenik - Cibona 78-89 Zadar - Kvarner 93-71

Poredak: Cedevita 11-1, Cibona 10-2, Zadar 9-3, Alkar 4-8, Jolly JBS 4-8, Zagreb 4-8, Kvarner 2010 3-9, Šibenik 3-9