Borussia peticom ispratila Freiburg, Augsburg slavio u Hamburgu

U 26. KOLU Bundeslige Borussia Dortmund je s 5:1 pregazila Freiburg.

Freiburg je u 28. minuti šokirao Dortmund golom Schmida. Međutim, tada se probudila domaća momčad i do kraja susreta na krilima dvostrukih strijelaca Sahina i Lewandowskog. Peti pogodak djelo je Bittencourta.

Neočekivanu pobjedu ostvario je Augsburg na gostovanju kod HSV-a. Jedini pogodak na utakmici postigao je Callsen-Bracker u osmoj minuti. Milan Badelj za HSV je odigrao svih 90 minuta.

Schalke, nakon ispadanja iz Lige prvaka, gostovao je kod Nurnberga i poražen je s 2:0. Nurnberg je slavio golovima Feulnera i Essweina.

Werder u Bremenu nije uspio pobijedi posljednjeplasirani Furth. Završilo je 2:2, a cijelu utakmicu za Werder je odigrao Mateo Pavlović koji je i izborio jedanaesterac. Bez golova odigrali su Hoffenheim i Mainz.