Del Bosque nakon petarde u Salvadoru: Ovo je težak trenutak za nas

DAVNO nismo gledali spektakularnije otvaranje nekog svjetskog prvenstva. Šok za šokom. Najprije je na otvaranju Prvenstva cijeli svijet svojim skandaloznim suđenjem šokirao japanski sudaca Nishimura, a onda su večeras u jednoj fantastičnoj partiji Nizozemci podsjetili na svoje najslavnije dane i potpuno deklasirali svjetske prvake Španjolce 5:1.

Odmah nakon utakmice, izbornik Španjolske Vicente del Bosque, još u vidljivoj nevjerici dao je izjavu za Marcu:

''U prvom poluvremenu još smo i dobro stajali, no pad je nastupio u nastavku kad je naša obrana potpuno podbacila. Izgubili smo jer su oni bili bolji, a mi moramo razmisliti o svojim greškama, ispraviti ih i tražiti pobjedu u sljedećem susretu. Ovo je težak trenutak za nas, ali moramo pobijedili Čile''.