Dodig pobijedio Soedu, Martić doživjela nevjerojatan poraz

IVAN DODIG pridružio se Marinu Čiliću u trećem kolu ATP turnira u Queen`su.

Dodig je za jedan sati i 34 minute pobijedio japanskog tenisača Goa Soedu sa 6-3, 7-6(3). Bio je to njihov treći meč i prva pobjeda hrvatskog tenisača. Soeda je pobijedio na turniru u Chennaiju, a potom i u Davis Cup meču.

Dodig je odmah na startu meča došaodo breaka prednosti i dobio prvu dionicu igre sa 6:3. U tie-break u drugog seta Dodig je vrlo brzo pobjegao na veliku prednost od 4:1, nakon čega nije dozvolio suparniku povratak u meč.

Dodig je osvojio čak dvadeset poena više (78-58), a zabio i jedanaest aseva, te osvojio 83 posto poena nakon prvog servisa (29 od 35). Idući Dodigov suparnik je drugi nositelj turnira, Francuz Jo-Wilfried Tsonga.

Na turniru više nema branitelja naslova Andyja Murrayja. Nakon dugog meča bolji od Britanca, četvrtog igrača na svijetu, bio je Francuz Nicolas Mahut. Pobijedio je Mahut 6:3, 6:7(4), 7:6(1).

Martić propustila četiri meč lopte

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić na nevjerojatan je način poražena na startu WTA turnira  u austrijskom Bad Gasteinu. U 1. kolu je izgubila od domaće predstavnice Yvonne Meusburger sa 6:1, 4:6, 7:6(5) poslije dva sata i 48 minuta igre. Propustila je pritom vodstvo 5:2 i četiri meč-lopte u trećem setu.

Dvoboj je počeo u utorak, ali je zbog kiše prekinut nakon samo jednog odigranog gema. U nastavak je 28-godišnja Austrijanka, 138. igračica svijeta, ušla znato bolje i ekspresno pospremila u džep prvi set. Tada je uslijedio novi prekid zbog kiše poslije kojeg je naša tenisačica zaigrala bolje i stigla na rub pobjede, ali onda sve uprskala.

S dva breaka je 42. svjetska tenisačica povela s 5:2 u odlučujućem setu i potom na vlastitom servisu imala 40-0! Nije joj to, međutim, bilo dovoljno, baš kao ni sljedeća prilika kada je na svom servisu kod 5-4 imala još jednu meč-loptu. Dvoboj je otišao u tie-break u kojem je Meusburger zaključila nevjerojatan preokret i u drugom međusobnom dvoboju protiv Martić došla do prve pobjede.