Domagoj Vida zabio za naslov, Dinamo prekinuo šestogodišnju dominaciju Šahtara

HRVATSKI reprezentativac Domagoj Vida zabio je pogodak kojim je kijevski Dinamo u 24. kolu ukrajinskog prvenstva svladao Dnipro sa 1:0 (0-0) i tako osigurao naslov prvaka dva kola prije kraja sezone.

Vida je u 84. minuti utakmice poslao loptu kroz noge vrataru Dnipra Laštuvki i osigurao Dinamu 27. naslov državnog prvaka u klupskoj povijesti, 13. naslov prvaka Ukrajine, ali i prvi nakon šest godina.

Kijevljani su pobjedom opet pobjegli branitelju naslova Šahtaru na sedam bodova prednosti. Trenutno na kontu imaju nadostižna 62 boda, a Šahtar je ostao na 55. Finalist Europske lige Dnipro na trećem je mjestu domaće lige s 50 bodova. Nikola Kalinić igrao je za Dnipro svih 90 minuta, kao i Vida za Dinamo.