"Držite se, purgeri!" Dio Torcide uz Boyse protiv mamićevsko-policijske države

Foto: Facebook / Index 

"DRŽITE se, purgeri! Mamiću, cigane", osvanula je poruka na jednom od Torcidinih društvenih kanala na Facebooku. Dolazi od ogranka White Boys čiji pripadnici mahom dio hrvatske dijaspore.

Navijači Hajduka solidarizirali su se s ljutim protivnicima, nakon što su vidjeli fotografije zatočenih Boysa na maksimirskom stadionu. 

Simbioza Torcide i Boysa uistinu je posebna pojava. 2008. godine u Vukovaru su s pripadnicima svih hrvatskih navijačkih skupina marširali u znak podrške Vukovarcima kojima su navijači Crvene Zvezde razbili Učenički dom.

Ujedinili su se i kada je Igor Štimac u reprezentaciju pozvao Sammira, pa je izlazak Dinamove desetke na travnjak tijekom maksimirskog derbija popraćen zaglušujućim zvižducima sa sjevera i juga.

Bilježimo i reakcije navijača nakon smrti Marka Azapovića, koji je preminuo nakon "posjeta" policijskoj postaji u Županji, kada su se solidarizirali ne samo Boysi i Torcida, već navijači iz čitavog svijeta. Jedni za druge uskočili su u vatru na trgu u Poznanu tijekom Europskog prvenstva, no tek nakon što su se žestoko međusobno izmlatili. Kada ih je pokušala razdvojiti poljska interventna policija i tom prilikom zgrabila jednog pripadnika Torcide, spasili su ga Boysi s kojima se maločas tukao. 

Najnoviji primjer dogodio se nakon sinoćnjeg apsurda u Maksimiru.

Policija je naglo i vrlo odlučno krenula s provođenjem Zakona o sportu te Zakona o sprječavanju nereda na stadionima te uhićenjima reagirati na povike "Mamiću cigane". Sproveli su vrlo uigranu akciju čišćenja stadiona. Policija je Indexu objasnila da "samo provodi zakon i privodi navijače zbog vrijeđanja i pogrdnog skandiranja".

Privedeno je 67 navijača, od kojih su mnogi maloljetnici. 

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.