Fantastični Ligety uzeo zlato u superveleslalomu: Kostelić zaostao skoro tri sekunde

SUPERVELESLALOM je prva disciplina za muškarce na Svjetskom prvenstvu u Schladmingu, a prvi se radovao Ted Ligety.

Amerikanac je uzeo zlato ispred Francuza Gauthiera de Tessieresa, kojem je ovo prva velika medalja. Ligetyju je odgovarala staza koja je postavljena za bolje tehničare. U gornjem dijelu staze Ligety je odvozio solidno, ali je u donjem dijelu bio briljatnan i stvorio nedostižnu prednost. Amerikancu je ovo treća medalja na svjetskim prvenstvima nakon bronce iz veleslaloma 2009. i zlata u istoj disciplini 2011. godine. Norvežanin Aksel Lund Svindal je osvojio broncu s 22 stotinke zaostatka za Ligetyjem.

Domaćini Austrijanci su ostali bez medalje, a bili su blizu. Hannes Reichelt je završio četvrti, a 22-godišnji Matthias Mayer peti.

Ivica Kostelić, koji je branio broncu, loše je odvozio, zaostao skoro tri sekunde i završio na 29. mjestu. Ostali hrvatski skijaši nisu uspjeli upasti među 30. Maxx Ullrich je završio 45., Sebastian Brigović 52., a Istok Rodeš 64.

Medalje iz Garmischa nisu uspjeli obraniti niti Talijan Christof Innerhofer (zlato) i Hannes Reichelt (srebro).