HSV kroči prema Europi: Kiessling najavio Mandžukiću borbu za prvog topnika Bundeslige

U 22. KOLU Bundeslige, HSV je na domaćem terenu svladao Borussiju Mönchengladbach s 1:0. Jedini pogodak postigao je Rafael van der Vaart u 24. minuti, a valja istaknuti kako je Milan Badelj odradio svih 90 minuta u dresu HSV-a.

Mario Mandžukić dobio je konkurenciju na vrhu liste najboljih strijelaca u prvenstvu. Naime, Bayerov topnik Stefan Kiessling zabio je Augsburgu te je sada s 15 golova i osam asistencija rame uz rame s Mandžom. Kiessling je doveo Bayer u vodstvo u 29. minuti, da bi Bender u 75. minuti podigao vodstvo na 2:0. Mölders je uspio u 89. minuti zabiti počasni pogodak za goste.

Od ostalih utakmica, Freiburg je na gostovanju kod Werdera slavio 3:2, Mainz je remizirao protiv Schalkea 2:2, dok je Fortuna Düsseldorf došla do minimalne pobjede protiv Greuther Fürtha (1:0).