Huntelaar i Kobiašvili u Bundesligi srušili rekorde golova i odigranih minuta

KLAAS JAN HUNTELAAR je golom Hannoveru u pobjedi Schalkea 3:0 srušio klupski rekord star preko 70 godina. Golom koji mu je bio 43. ove sezone u 42. nastupu je pretekao Hermmanna Eppendorfa, koji je u sezoni 1940/1941 postigao 42 pogotka za Schalke.

Levan Kobiašvili iz Herthe, postao je novi rekorder-stranac po broju minuta odigranih u Bundesligi.

Gruzijac je odigrao svih 90 minuta u Herthinom remiju protiv Borussije Mönchengladbach u Berlinu, čime je stigao do brojke od 27.908 minuta odigranih u najvišem rangu njemačkog nogometa kao stranac.

Srušio je tako rekord Danca Olea Björnmosea, koji je s Werderom i HSV-om, od 1966. do 1977. godine, sakupio 69 minuta manje od Kobiašvilija.

Do kraja sezone Gruzijac može oboriti i rekord po broju odigranih utakmica u Bundesligi kao stranac koji trenutno drži Brazilac Ze Roberto, bivši član Bayera, Bayerna i HSV-a.