Inter opet izaziva sažaljenje: S igračem više doma izgubili od posljednje Novare!

INTER je doživio novi šok u 23. kolu prvenstva. Na San Siru su poraženi od Novare 0:1, te su tako pretrpili i četvrti poraz u posljednjih pet utakmica.

U posljednja četiri kola Serie A "nerazzurri" su osvojili tek jedan bod (protiv Palerma 4:4), a poraz od Novare bio im je drugi u sezoni od novog prvoligaša budući su u gostima izgubili 1:3 u rujnu prošle godine.

Jedini gol na susretu zabio je iz kontranapada Andrea Caracciolo u 56. minuti. U jednom od rijetkih pokušaja Novare, Jeda je asistirao Caracciolu, a ovaj je odapeo izvan ruba kaznenog prostora i pronašao donji desni kut vratara Julija Cesara. Bio je to gol koji je posljednjeplasiranom klubu Serie A donio tek treću pobjedu sezone, a drugu protiv Intera.

Malo Interu vrijedi dominacija u posjedu lopte (70-30 posto), udacima prema golu (30-6) kada njihovi napadači nisu uspjeli zatresti gol iz brojnih prilika. Samo u završnici Inter je uspio pogoditi gredu (Sneijder u 88. minuti) i promašiti zicer (Pazzini u 93.), a od 80. minute igrao s igračem više nakon isključenja Ivana Radovanovića.

U preostale dvije utakmice Atalanta je u Bergamu odigrala 0:0 protiv Leccea, dok je Catania pregazila Genou kod kuće 4:0 uz dva gola Argentinca Pabla Barrientosa.

Još u subotu odgođeni su za danas predviđeni dvoboji Bologne i Juventusa i Parme i Fiorentine zbog novonapadalog snijega.