Juventus u derbiju bolji od Rome, Bologna, Catania i Livorno novi drugoligaši

DANAŠNJI susreti nedjeljnog programa pretposljednjeg, 37. kola talijanskog nogometnog prvenstva razriješili su sve dvojbe oko toga koji će klubovi ispasti iz lige, Sassuolo i Chievo su pobjedama protiv Genoe, odnosno Cagliarija osigurali prvoligaški status i za sljedeću sezonu, pa je tako pobjeda Catanije od 2:1 na gostovanju kod Bologne označila kako će oba ta sastava sljedeće sezone igrati u Serie B, a njima se porazom 0:1 od Fiorentine pridružio i Livorno.

Kolo prije kraja Sassuolo ima 34 boda, a Chievo 33, te su postali nedostižni za Bolognu i Cataniju koje imaju po 29, dok je Livorno sigurno posljednji sa 25 bodova.

Sassuolo je do najvažnije pobjede u sezoni stigao golovima Floro Floresa (16, 89), Biondinija (66) i Sansonea (86), dok su strijelci za Genou bili Calaio (40) i Gilardino (76). Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko igrao je svih 90 minuta za Genou, koja je 14. sa 41 bodom.

Pobjedu vrijednu ostanka u ligi za Chievo na Sardiniji postigao je Dainelli (72).

Catania je do prve gostujuće pobjede u sezoni stigla golovima Monzona (22) i Bergessija (84), dok je jedini pogodak za Bolognu postigao Morleo (79), no sastavu sa Sicilije ova tri boda nisu bila dovoljna za produžetak nade u ostanak.

Livorno niti pobjedom protiv Fiorentine ne bi ostao u borbi za ostanak, a bodove Firentincima je donio Cuadrado (57). Ante Rebić pobjedu Fiorentine odgledao je s klupe za pričuve.

U ranijem terminu Atalanta je na svom travnjaku pobijedila Milan sa 2:1 (0:0) eurogolom Brienze u šestoj minuti nadoknade. Milan je poveo autogolom Bellinija (51-ag), a izjednačio je Denis (68-11m).

Trećeplasirani Napoli je u rezultatski nevažnoj utakmici kao gost svladao Sampdoriju sa 5:2 (3:1), a Josip Radošević je uspjeh svoje momčadi odgledao s klupe.

U posljednjem dvoboju 37. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus, koji je ranije osigurao naslov prvaka, je kao gost na Olimpijskom stadionu u Rimu svladao drugu Romu s 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Pablo Osvaldo u posljednjoj, četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Juventus ima 99 bodova, Roma 85, a Napoli 75.

REZULTATI 37. KOLA,

Subota:

Verona - Udinese 2:2 (Toni 14-11m, Hallfredsson 54 / Di Natale 56, Agyemang Badu 90+1)

Inter - Lazio 4:1 (Palacio 7, 37, Icardi 34, Hernanes 79 / Biava 2)

Nedjelja:

Atalanta - Milan 2:1 (Denis 68-11m, Brienza 90+6 / Bellini 51-ag)

Livorno - Fiorentina 0:1 (Cuadrado 57)

Cagliari - Chievo 0:1 (Dainelli 72)

Sassuolo - Genoa 4:2 (Floro Flores 16, 89, Biondini 66, Sansone 86 / Calaio 40, Gilardino 76)

Torino - Parma 1:1 (Immobile 42 / Biabiany 71)

Sampdoria - Napoli 2:5 (Eder 30, Wszolek 88 / Zapata 19, Insigne 27, Callejon 32, Hamšik 47, Mustafi 61-ag)

Bologna - Catania 1:2 (Morleo 79 / Monzon 22, Bergessio 84)

Roma - Juventus 0:1 (Oswaldo 94)