Messi propustio šou: Golijade, škarice i sjajni golovi obilježili subotu u Primeri

SUBOTU su u španjolskoj Primeri obilježili fantastični potezi i mnoštvo pogodaka, a posebno su se istakla dva imena: Carlos Vela i Diego Costa.

Madridski klubovi su u dvije utakmice zabili nevjerojatnih 12 golova. Real je sa 5:0 porazio Almeriju, a Atletico sa 7:0 potopio Getafe.

Raul Garcia zabio je dvaput, kao i David Villa, a po jedan Diego Costa i Adrian dok je za 2:0 Lopo poslao gol u vlastitu mrežu.

Potez večeri napravio je Brazilac koji je odabrao španjolski dres Diego Costa. Fantastičnim škaricama, koje i u ponovljenoj snimci izazivaju čuđenje, zabio je za 5:0 nakon što je s klupe zamijenio dvostrukog strijelca Garciju.

Nogometaši Barcelone pobijedili su na svom Nou Campu u 14. kolu Primere Granadu s uvjerljivih 4:0, te opet imaju šest bodova više od drugoplasiranog Atletica.

I bez ozlijeđenoga Lea Messija Barca se lako obračunala s Granadom, koja je od 66. minute igrala bez isključenoga Manuela Iturre. U prvom dijelu sudac je dvaput pokazao na bijelu točku za Barcelonu, a precizni su bili Andres Iniesta (20pen) i Cesc Fabregas (40pen), da bi Katalonce u nastavku do uvjerljivog trijumfa odveli Alexis Sanchez (71) i Pedro (90).

Sjajan preokret Real Sociedada: Carlos Vela zabio četiri gola

Zvijezda večeri je Carlos Vela, bivši junior Arsenala, koji je sa četiri pogotka donio pobjedu Real Sociedadu u golijadi protiv Celte 4:3. Sva četiri je zabio udarcima unutar kaznenog prostora, prvog nogom sa desetak metara, drugog glavom iz blizine, trećeg iz dvojbene pozicije (zaleđe), a posljednji je bio malo remek-djelo.

Prvi gol zabio je već u 6. minuti za vodstvo domaćih, a Rafinha je u 23. izjednačio. Lopez je pet minuta kasnije zabio za preokret na 1:2, a nakon odmora Rafinha je povećao vodstvo. Onda je uslijedio šou mladog Meksikanca, koji će se imati priliku pokazati i na sljedećem SP-u.

U 61. minuti je smanjio zaostatak, pet minuta kasnije Celta je ostala s igračem manje, a u 78. je Vela pogodio treći put za 3:3. Devet minuta kasnije četvrtim je golom zaključio sjajnu utakmicu.

Pobjedom je momčad iz San Sebastiana stigla do šestog mjesta kojeg dijele s Getafeom.