Navijači ponovno na tribinama, Hajduk se vratio pobjedama: Split pao na Poljudu

Foto: Hina

NAKON 98 dana izbivanja navijači Hajduka vratili su se na svoje pozicije na Poljudu. Bijeli su osjetili podršku oko osam tisuća navijača te su u gradskom derbiju slavili protiv Splita s 2:1.

Momčad Igora Tudora dominirala je od prve minute susreta te je u potpunosti nadigrala gostujući sastav. Hajduk je poveo u 3. minuti preko Ibriksa. Igrač Splita nespretnom je reakcijom zatresao vlastitu mrežu nakon ubačaja Nižića s lijeve strane.

Vratar Splita Zagorac imao je pune ruke posla, ali je bio bespomoćan u 16. minuti kada ga je Milić matirao po drugi put na utakmici. Unatoč dominaciji Hajduka, Split je uspio smanjiti vodstvo Bijelih u 69. minuti.

Kalinića je probušio Ivan Jukić koji je iz voleja s vrha šesnaesterca smjestio loptu u donji desni kut Hajdukova gola.

Ipak, Split je do kraja utakmice bio u potpunosti bezopasan, a Hajduk je mogao doći do pobjede i s više golova razlike.

Hajduk - Split 2:1

Hajduk: Kalinić - Mikanović, Milić, Vlašić, Gotal, Nižić, Vuković, Bradarić, Sušić, Kouassi, Caktaš

Split: Zagorac - Glavina, Glumac, Vojnović, Bagarić, Rog, Vidović, Rugašević, Galović, Ibriks, Cikalleshi

 

Standings provided by

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.